سئو فنی چیست

سئو تکنیکال چیست و چگونه بهینه سازی می‌شود؟

4.9/5 - (19 امتیاز)

سئو چیست؟ سئو تکنیکال چیست؟ بهینه سازی چیست؟ اگر این سوال ها در ذهن شما هم وجود دارد و به دنبال دریافت پاسخ این سوال ها می باشید، جای درستی قرار دارید و باید به جستجوی خود پایان دهید، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع سئو تکنیکال بپردازیم و اطلاعات شما را در این زمینه تا حد زیادی افزایش دهیم، پس مطالعه کردن این مقاله را از دست ندهید؛ چون می تواند به شما کمک شایانی کند.

در ابتدا بپردازیم که موتور جستجو چیست؟

موتور جستجو

در گذشته اگر شما می خواستید مطلبی را جستجو کنید باید به دنبال افراد دانا و کتاب ها می رفتید، در سال های اخیر با توجه به ظهور و پیدایش اینترنت و موتور های جستجو مختلف، پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز راحت تر شده است و افراد می توانند با چند کلیک ساده اطلاعات کافی را به دست آورند. در حقیقت موتورهای جستجو منابع اطلاعاتی مختلف را در اختیار شما کاربران قرار می دهند.

موتور جستجو یک ابزار است که اطلاعات مورد نیاز کاربران را از طریق پایگاه داده ها و سایت های متعدد بر اساس الگوریتم های خود استخراج می کند و نمایش می دهد. در جامعه امروزی با توجه به رشد و افزایش سرعت انتشار انواع داده و جستجوی کاربران، استفاده از انواع موتور جستجو به شدت افزایش داشته است، پس در نتیجه خیلی مهم است که این موتور ها دارای الگوریتم درستی باشند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز کاربران را دقیق و به‌ درستی نمایش دهند.

اهمیت سئو

حتما شما هم کلمه ای یا عبارتی را در موتور های جستجو مثل گوگل سرچ کرده اید، در هنگام جستجو یک لیست از نتایج در صفحه های گوگل به شما نشان داده می شود. به این صفحات، صفحات نتایج گوگل گفته می شود که جایگاه هر صفحه سایت بستگی به سئو آن سایت و صفحه موردنظر دارد.
اگر شما دارای یک کسب و کار و یا یک سایت هستید اما سایت شما در صفحات اول گوگل قرار ندارد، باید سایت خود را بهینه سازی کنید که ‌اهمیت سئو اینجا به خوبی مشخص می شود.

سئو چیست؟

اگر بخواهیم سئو را خیلی ساده برای شما توضیح دهم، باید بگوییم سئو به مجموعه کارهای گفته می شود که باید بر روی سایت انجام شود تا سایت رتبه بهتری از گوگل دریافت کند، قسمتی از مهم ترین اقدام هایی که باید برای سایت انجام داد، شامل طراحی بهینه سایت، استراتژی صحیح محتوا و تولید محتوا متنی و تصویری و لینک سازی و … می‌ باشد که جز مهم‌ ترین موارد در بهینه‌سازی یک سایت می‌ باشند.

انواع سئو

همان طور که اطلاع دارید 3 مدل سئو داریم، سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی. متخصصان سئو ابتدا بهینه سازی سایت را با سئو تکنیکال شروع می کنند. در حقیقت اگر وضعیت سایت از نظر تکنیکال و فنی، مطلوب نباشد نمی توان ادامه مراحل سئو را انجام داد، بعضی از صاحب نظران سئو، سئو تکنیکال را از زیر مجموعه های سئو داخلی می دانند. در ادامه با ما همراه باشید.

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال در حقیقت به معنای بهینه سازی فنی سایت برای موتور های جستجو می باشد. اصول اساسی و مهم بهینه سازی فنی و تکنیکال سایت ها، بر این مبنا می باشد که سایت خود را سریع تر کنیم و کراول شدن آن را توسط خرنده های موتور های جستجو آسان تر کنیم و کمک کنیم تا موتور جستجو سایت ما را راحت تر و بهتر درک کند تا سایت رتبه بهتری در گوگل بگیرد. سئو تکنیکال بسیار مهم است و بخشی از سئو داخلی سایت می باشد که به ارتقا المان های داخلی سایت توجه دارد تا سایت رتبه های بهتری بگیرد.

برای انجام امورات سئو و بهینه سازی، بهتر است این کار را به افراد متخصص واگذار کنید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید. تمام موتور های جستجو خصوصا گوگل می خواهند بهترین و کامل ترین محتوا ها را در اختیار کاربران خود قرار دهند، به همین جهت موتور های جستجو فاکتور های مختلف و متعددی را برای تعیین رتبه سایت ها در نظر دارند. بعضی از این فاکتور ها را برای شما توضیح می دهیم. سئو تکنیکال یک موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد، در نتیجه اگر شما به سئو تکنیکال توجه کنید می توانید وب سایت خود را به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کنید. عدم توجه به سئو تکنیکال می تواند هزینه های گزافی را برای شما در پی داشته باشد.

روش درست و اصولی سئو تکنیکال

روس سئو تکنیکال

تعداد زیادی از متخصص های سئو این تفکر و عقیده را دارند که برای بهینه کردن، کد ها و قسمت‌ های فنی، تنها باید سلیقه موتورهای جستجو را در نظر گرفت و تمرکز خود را بر روی جلب نظر آن‌ ها گذاشت، اما این فکر کاملا اشتباه می باشد، در حالی که اصل مطلب این است که یک سایت باید عملکرد و فعالیت قابل قبولی برای مخاطبین و کاربران خود داشته باشد و رضایت آن ها را جلب کند. در ابتدا باید یک سایت به صورت کاملا اصولی طراحی شود، یک سایت حرفه ای و اصولی در ابتدا باید به اندازه کافی سریع و ساده باشد، تا کاربران و مخاطبان بتوانند به خوبی کار های خود را انجام دهند و سایت را به راحتی درک کنند.

تقویت وب سایت از نظر ساختار فنی به صورتی می باشد که می‌ تواند رضایت گوگل و کاربران را با هم جلب کند و به اصطلاح با یک تیر دو نشان بزند. در واقع موتور های جستجو سلیقه خود را مطابق با رضایت کاربران قرار می دهند و همواره تلاش می‌کنند تا در جهت علایق آنان به روز شوند. همان‌ طور که گفتیم و شما اطلاع دارید، سایتی که المان‌ های فنی مناسب دارد باعث می‌ شود که موتور های جستجو به راحتی و بدون مشکل متوجه هدف سایت شوند.افزایش

سرعت سایت در جهت سئو تکنیکال

سئو تکنیکال مراحل خاص و تخصصی خود را دارد. کاربران و موتور های جستجو هیچ کدام سایت کند و خراب را دوست ندارند، سایتی که صفحات مختلف را دیر باز می کند و دچار اختلال است سرعت پایینی دارد، به همین جهت اولین اقدام در سئو تکنیکال افزایش سرعت سایت مورد نظر می باشد، افزایش سرعت نقش بسزایی در سئو تکنیکال دارد. البته شما برای افزایش سرعت سایت و سئو تکنیکال به افراد متخصص و یا افراد برنامه نویس احتیاج دارید. افزایش سرعت سایت به شما کمک می کند که ترافیک سایت خود را افزایش دهید و رتبه بهتری در گوگل بگیرید پس باید به این موضوع توجه ویژه‌ ای داشته باشید.

بهینه سازی سایت و ساختار سایت برای موتور جستجو

به عنوان اقدام دوم که یکی از ضروری ترین اقدامات سئو تکنیکال می باشد، باید توجه ویژه و خاصی به بهینه سازی ساختار سایت برای ربات های گوگل داشته داشته باشید، شما باید مطمئن شوید که موتور های جستجو و ربات های آن ها می توانند دنبال کردن لینک ها و محتوای سایت شما را مشاهده کنند، وجود یک ساختار اصولی برای لینک سازی داخلی سایت، یکی از بهترین روش های نشان دادن محتوا های مهم تر به موتور های جستجو می باشد. مدیر های سایت‌ ها می‌ توانند تعیین کنند که موتور های جستجو، چه صفحاتی را ایندکس یا چه صفحاتی را کراول نکنند. حتی این امکان وجود دارد که به موتور جستجو اجازه کراول کردن یک صفحه را داده، اما به آن بگویید که نباید آن صفحه را در نتایج جستجو نمایش دهد.

رفع مشکل صفحات 404 و تامین امنیت سایت

رفع مشکل 404

دادن لینک به صفحه هایی که با خطای 404 مواجه می شوند هیچ سودی برای سایت شما ندارد بلکه به رتبه سایت شما هم آسیب های شدیدی وارد خواهد کرد، پس باید به این موضوع به شدت دقت کنید. همچین بهتر است که همیشه لینک‌ های خود را به کمک ابزار های سئو رصد کنید و در صورتی که صفحه‌ ای حذف یا تغییر کرده است، به دنبال صفحه‌ای جایگزین برای آن باشید. موتور های جستجو حساسیت زیادی نسبت به امنیت سایت ها نشان می دهند، این حسابت ها به حدی زیاد است که اگر موتور جستجو تشخیص دهد که سایت شما امنیت ندارد یا مورد حمله سایبری یا هکر ها قرار گرفته است رتبه سایت را کاهش می دهد. این مسئله باعث کاهش ترافیک سایت می شود و به اعتبار سایت ضربه می زند.

نتیجه گیری

متخصص های سئو برای این که بتوانند رتبه سایت را افزایش دهند، معمولا از انواع سه گانه سئو استفاده می کنند، سئو تکنیکال یکی از انواع سه گانه سئو می باشد که یکی از انواع بهینه‌ سازی وب سایت به حساب می آید و در آن به رفع مشکلات ساختاری و فنی سایت پرداخته می شود. در این مقاله ما توضیح دادیم که سئو تکنیکال چیست و اهمیت و نکات قابل توجه در آن چه چیزهایی می باشند، امیدوارم با خواندن این مقاله پاسخ تمام سوال های شما را در این زمینه داده باشیم، از همراهی شما عزیزان بی‌نهایت سپاسگزارم.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست